Зміївська паперова фабрика — Музей паперу

Что происходит с тоннами макулатуры, упаковками соков и молока, обрезками, оставшимися при изготовлении книг и тетрадей? Неужели они просто выбрасываются и засоряют нашу экологию? Нет, во всем мире существуют современные технологии переработки мусора и получения из вторсырья новой продукции!

А вы знали, что 1000 кг переработанного вторсырья экономит:

— 17 деревьев;

— 227125 литров воды;

— 2000 литров нефти;

— 4000 киловатт электроэнергии;

А вы знали, что изготовление переработанной бумаги:

— использует на 80% меньше воды;

— расходует на 65% меньше энергии;

— на 95% меньше загрязняет атмосферный воздух, чем производство первичной бумаги.

Приглашаем вас в г. Змиев на завод со столетней историей — Змиевскую бумажную фабрику.

В программе экскурсии: транспортное обслуживание комфортабельным автобусом, дорожная информация, экскурсия по цехам предприятия, знакомство с историей создания фабрики, современными технологиями переработки вторсырья.

Маршрут

Харьков — Змиев — бумажная фабрика

Длительность тура

6 часов

Питание

Предлагаем за дополнительную плату:

— обед в кафе (от 100 грн с чел);

— сухой паек (от 60 грн с чел);

— ланчбоксы (от 90 грн с чел);

— кулеш (от 50 грн с чел).

Транспорт

Автобус

Стоимость на человека в грн.

«Количество оплачиваемых мест + бесплатные»50+444+4, 44+1040+8, 40+1436+12, 36+1830+4, 30+825+4, 25+1315+2, 16+2, 17+3, 20+4
6-ти часовая экскурсия150170188208250300350

В стоимость включено

транспортное обслуживание автобусами класса люкс (Merсеdes, Neoplan, Wolksvagen, Scania, MAN, Setra и др.), сопровождение группы гидом, экскурсионное обслуживание, страхование медицинское и от несчастного случая.

Примечания

  • Маршрут тура может быть скорректирован по желанию заказчика.
  • Дополнительно оплачиваются комплексные входные билеты (70 грн. с чел), включающие экскурсию по фабрике.
  • Уточняйте стоимость экскурсии и входных билетов перед бронированием.

«Музей паперу»

Створений командою інтузіастів- виробників паперу та країзнавців «Музей паперу» це єдиний в Україні спеціалізований музейний заклад працює на Зміївській паперовій фабриці.   Наші відвідувачі, абсолютно безкоштовно мають можливість дізнатися про тонкощі, секрети виробництва паперу.

Ексурсоводи Музею із задоволенням діляться інформацією про розвиток паперової галузі від давнини до сьогодення,  розповідають про процес виробництва та еко-технології, що використовуються в сучасному Світі.  Більш того, гості можуть потрапити на виробництво та побачити на власні очі весь спектр операцій з виробництва паперу, від переробки сировини до відбілювання паперу, що застосовуються на Паперовій Фабриці в Змійові.

Доречі,  Зміївська паперова фабрика, якій понад 125 років є унікальним виробництвом, де не тільки папір створюється з переробленої вторсировини — упаковок Тетра Пак, але й опалювання будівлі відбувається в екологічний спосіб. Єдина в Україні еко-котельня переробляє лушпиння сонячника з перспективою створення альтернативного джерела тепла для Фабрики та Музею паперу.

Екологічне ставлення до довкілля є основною складовою діяльності виробництва та концепцією діяльності Музею.  У Музеї паперу зібрані експонати – верстати й обладнення поліграфічної та видавничої справи. Завдяки підтримці волонтерів та меценатів там накопичився великий експозиційний ряд зразків паперу та виробів з нього. Вік деяких об’єктів сягає понад 200 років. Але головними музейними експонатами є унікальні верстати, на яких створювався папір на початку XX століття. А ще, в Музеї представлені сучасні дитячі книжки, створені з еко-паперу та видані у видавництві «Ранок».

Основна цільова аудиторія закладу  – школярі України, представники освітніх та просвітницьких організацій. Для відвідувачів музею проводяться реальні та віртуальні екскурсії приміщенням музею, лабораторіями, де створюється екопапір та виробничими цехами.

Програма наших екскурсій складається з декількох складових:

  • демонстрація експозицій – верстатів, устаткування поліграфічної та видавничої справи, зразків паперу, які наочно показують еволюцію процесу виробництва паперу від найпримітивніших до сучасних високотехнологічних і екологічних способів;
  • екскурсії лабораторією, де створюються зразки екопаперу для виробництва дитячих книг і шкільних підручників;
  • віртуальні екскурсії котельні, де створюється екопаливо для опалення приміщень фабрики та музею.

В період першої хвилі пандемії Корона вірусу та карантину в Україні, для школярів, екскурсії та факультативні лекції проводилися  в режимі онлайн. Завдяки партнерству з Всеукраїнською віртуальною школою «Ранок» нам вдалося провести для детей низку важливих лекцій про історію створеня паперу, сучасні виробничі еко-технологію, екологію довкілля та важливість збереження Планети, збору та сортування сміття. Усі наші лектори тоді працювали як волонтери. Приємно зазначити, що серед них були навіть наші зарубіжні колеги.

Зважаючи на те, за існуючих умов поширення вірусу та імовірності оголошення чергового тривалого карантину для українських шкіл, ми активно готуємость до запуску нової он-лайн програми. Але цього разу, ми хочемо розповідати про важливі речі не тільки слухачам Всеукраїнською віртуальною школою «Ранок», але й Державної всеукраїнської он-лайн школи. Переговори з Міністерством освіти України вже почалися.  Задля успішності задуманого та можливості розширення нашої програми, залучення професійних лекторів ми подали проект від Музею паперу на конкурс Українського культурного Фонду. Сподіваємось нам вдасться отримати позитивну оцінку та продовжити свою працю з ще більшим інтузіазмом.